Kadın Ürolojik Hastalıkları ve Tedavileri

Üroloji kadınlarda idrar yolları problemlerini erkeklerde ise idrar yollarının yanında üreme sistemini de inceleyen tıbbi bir branştır. Ürolojik...

Kadın Ürolojik Hastalıkları ve Tedavileri
02 Kasım 2018
Üroloji kadınlarda idrar yolları problemlerini erkeklerde ise idrar yollarının yanında üreme sistemini de inceleyen tıbbi bir branştır. Ürolojik hastalıklar hastalar tarafından son derece özel konular olduğundan dolayı hastalar bu şikayetleri göz ardı edebilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki çoğu sağlık probleminde erken teşhis hastalığın sorunsuz bir şekilde atlatılmaktadır. Bu yüzden şikayetler göz ardı edilmemelidir. Kadın ürolojik hastalıkları arasında idrar kaçırma, organ sarkmaları, pelvik ve mesane ağrıları gibi şikayetler yer almaktadır. Özellikle idrar kaçırma (inkontinans) en sık rastlanan ürolojik problemlerden biridir. İdrar mesanede birikir. İstemli olarak mesanenin kasılması ve idrar yolundaki kasların gevşemesiyle birlikte vücuttan atılır. Bazı durumlarda bu durum istemsiz şekilde gerçekleşir. Özellikle kadınlarda daha sık görülen bu problem öksürme veya gülme esnasında farklı oranlarda idrar kaçırma ortaya çıkabilirken bazen de ani bir idrar yapma hissi ile ortaya çıkar.
İdrar kaçırma hastalığın derecesine göre farklı miktarlarda ortaya çıkmaktadır. Bu miktar günlük hayatı etkileyecek boyuta ulaştığında tıbbi destek alınmalıdır. Damla Tıp Merkezi kliniklerinde idrar kaçırma rahatsızlığının tanı ve tedavisi uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. İdrar kaçırma şikayetiyle merkezimize başvurduğunuzda öncelikle tanıya yönelik idrar testi, kan testi, ultrason ve ürolojik testler uygulanır. Bu testler ile problemin derecesi belirlenmiş olur. Bu kriterler son derece önemlidir çünkü uygulanacak olan tedavi bu şekilde belirlenir. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan modern tedavi yöntemleri ile idrar kaçırma şikayetinden zahmetsizce kurtulabilirsiniz. Damla Tıp Merkezi uzman kadrosuyla idrar kaçıma şikayetine tedavi sunmaktadır. Modern yöntemler sayesinde hastalar aynı gün, sondasız bir şekilde evlerine dönüp günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Tedavi sırasında 1.5 cm boyutunda kesi açılır. Sonrasında bu yara pansumana gerek duymadan iyileşmektedir. Operasyon sonrasında hastaya uygulanacak egzersiz ve diyet tedavisi ile idrar kaçırma şikayetinin tamamen ortadan kalkması sağlanır ve tekrar oluşmasının önüne geçilir.

Randevu Oluştur

!
!
Kapat
Damla Tıp Merkezi
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
09:00 - 23:00
09:00 - 23:00
09:00 - 23:00
09:00 - 23:00
09:00 - 23:00
09:00 - 15:00
Kapalı